תרבות הפנאי של הישראלים מתפתחת בצעדי ענק ומצליחה להפיק יופי של המצאות לכל הפינות בבית שבעבר נהגנו להשקיע בהן פחות.

אחת מהן היא החצר והגינה שיש לנו, לא משנה מהו גודלם. אנחנו יכולים ליהנות מהם כמו שאנחנו רואים בסרט מבלי להתפשר על רמת הציוד וריהוט גינה שיש לנו בחצר.

אחד הלהיטים הגדולים בתרבות האירוח הישראלית היא בישול בגינה ואכילה בצוותא במזג האוויר הנעים אצלנו רוב ימות השנה.

גם כאשר חם יחסית עדיין אפשר ליהנות לפעמים מאוורור נעים ולכן הישיבה בגינה משותפת לישראלים רבים ברחבי הארץ. כשמוסיפים לזה את האהבה לאורחים ולישיבה בצוותא עם חברים ובני משפחה, מבינים למה מטבחי חוץ לגינה הפכו למבוקשים מאוד בכל מיני מקומות.

מטבחי חוץ לכל מטרה

יש אנשים שאצלם מטבח חוץ לגינה מורכב בעיקר ממתקן גריל (לחצו לגריל גז 4 מבערים) ופינת אכילה ואירוח.

מתקני הגריל יחד עם כיור ועם מתקן חיבור לגז יכולים להיות מעין מטבחים אם הם בנויים בתוך גומחה שמכילה גם שיש קטן להכנות ולחיתוך החומרים ולהנחת הכלים.

יש מטבחי חוץ שמבחינתם הם רק ברים לשתייה וכיבוד קל עם כיורים ומתקן קירור קטן להגשת משקאות וקינוחים, ויש את גולת הכותרת שהיא מטבח של ממש שמתאים לכל משפחה שאוהבת לארח בגדול את כולם ולבשל בלארג’יות גם לשבתות ולחגים ולאמצע השבוע.

כשעושים אירועים בחצרות כאלה זה נחוץ עוד יותר להתקין מטבח חוץ בגינה כזאת.

אולי גם יעניין אתכם >> טאבון לגינה

מה כולל מטבח חוץ?

מטבחי חוץ לגינה יכללו בעיקר מתקני בישול, משטחי עבודה, מתקן קירור וכיורים (לחצו ליחידת כיור לגריל).

יהיה בוודאי בר או אי מסוים שבנוי לפי תנאי השטח והחצר, ובוודאי שיהיה חייב להיות מחופה בפרגולה או בסוכך או אפילו בהקמת קירות זכוכיות מסביב כדי שיתאים גם לחורף.

בכל מקרה, יש לקחת בחשבון את מיקום מטבח החוץ בגלל זווית השמש ומיקום קיר הבית, לוודא שאין ליד מתקן הגז שום סכנה ושהמטבח עצמו בנוי בצורה נוחה ובטיחותית למדי לשימוש וגם למי שמסתובב לידו.

מטבחי חוץ יכולים להיות תוספת נהדרת לכל מי שלוקח את האירוח בצורה רצינית ורוצה לשדרג אותו לרמה של מקצוענות וחוויה של בישול והגשה.