מה זה איתור תשתיות? למה צריך את השירות הזה וכיצד שירות זה יכול לסייע למי שסובל מנזילות ברחבי הבית או העסק? כל המידע והתשובות על איתור תשתיות בהמשך.

איתור תשתיות היא עבודה אשר מתרחשת על ידי המקצוענים בתחום, כאשר פעולה זאת נועדה על מנת לבצע את כלל הבדיקות, האיתור ומיפוי התשתיות בשלל מבנים פרטיים וציבוריים.

איתור תשתיות נעשה בצורה מדויקת וזאת על מנת שלא להסב הרס לרכוש ולבנים כמו בשנים קודמות בהן נעשו שבירות של קירות על מנת לאתר תשתיות.

מדוע מבצעים את הפעולה הזאת?

נזילות בבית או בכל מבנה כפי שרבים יודעים יכולות להסב נזקים רבים למבנה, וכמובן גם להפר את איכות החיים. איתור של תשתיות נעשה בעיקר על מנת לאתר נזילות וקלקולים במערכות המים ולהחזיר את איכות החיים והשקט למבנה.

איתור נזילות ותשתיות מים הינו הכרחי בעיקר משום שישנן נזילות סמויות שלא תמיד ניתן להבין מהיכן הן מגיעות או נובעות. איתור נזילות מתבצע על ידי בעלי מקצוע במשך שנים, כאשר כיום ניתן לאתר את מקור הנזילה מבלי להצטרך לשבור קירות כמו בעבר.

אז כיצד מבצעים איתור נזילות?

כיום ישנן כמה וכמה שיטות מתקדמות לאיתור תשתיות ונזילות, ביניהן:

מצלמה תרמית – באמצעות שיטה של מצלמה תרמית יכולים בעלי המקצוע להבין היכן נמצאת הנזילה בתוך המבנה. המצלמה מצביעה על מקטעים חמים וקרים בקירות תוך שטמפרטורות חמות מסומנות בצעים כהים וטמפרטורות קרות המעידות על לוחות מסומנות בצבעים קרים.

בכך יכולים אנשי המקצוע לאתר את מקור הנזילה, תוך שהמצלמה קולטת קרינה מהקירות ובכך מסמנת לאיש המקצוע את מקום הנזילה ולאחר מכן תיקונה באופן ממוקד.

איתור תשתיות על ידי גז – דרך נוספת לאתר נזילות היא באמצעות איתור הנעשה על ידי גז. פעולה זאת מתבצעת באמצעות גז לא רעיל אשר מסמן לאנשי המקצוע היכן הנזילה נמצאת וזאת משום שבמקומות לחים ורטובים הגז שבו משתמשים עולה למעלה. גם באמצעות שיטה זאת יכולים אנשי המקצוע לתקן את הנזילה במקום אחד ללא צורך בפירוק מרצפות או שבירה של קירות.

גילוי נזילות ותשתיות באמצעות קול – שיטה חדישה לאיתור תשתיות נעשית דווקא באמצעות גלי קול. איש המקצוע שנועד לאתר את נזילה מקשיב לקירות באמצעות סטטוסקופ ובכך יכול להבין מהיכן בוקעת הנזילה וזאת באמצעות השינויים שישנם בסאונד בין מקומות לחים יותר או לחים פחות.

איתור נזילות באמצעות טכנולוגיית קיורפייפ טכנולוגיה נוספת לאיתור נזילות מאפשרת לאנשי המקצוע לאתר באמצעות מכשיר בשם 'קיורפייפ' הבודק רטיבות ולחות. בכך ניתן לאתר, לתקן להחזיר את הבית למצב תקין. עוד ניתן באמצעות גלאי לחות ממוחשבת ומצלמה ייחודית להבין מהיכן בוקע מקור הנזילה.

אז אם אתם סובלים מנזילות מים בבית או בכל מקום, ואתם מעוניינים לבצע איתור תשתיות – זה הזמן להיעזר במומחים בתחום לאיתור, תיקון צנרות והחזרת איכות חיים.

עשוי לעניין אתכם גם:

מטבחי חוץ לגינה

ריהוט למרפסת במבצע

ריהוט גן מאלומיניום