העונה של המנגלים כבר נמצאת בפתח ובכל מקום יכולים לראות פרסומים של כל מיני מוצרים אשר קשורים אל הפעולה שהישראלי אוהב לעשות כמעט כמו ללכת אל הים, שזה אומר לעשות על האש. זה לא משנה אם אוהבים לעשות על האש בשר משובח או ללכת על מנגל טבעוני, הטעם הזה אשר מתקבל לאחר ששמים גחלים רוחשות הוא לגמרי מיוחד ומוסיף אל כל מה שמניחים על הגריל את הניחוח של אש, אבל בקטע טעים וטוב למדי.
יש כאלה אשר בוחרים לרכוש מנגל קבוע המופעל על גז, ויש אחרים אשר לא מוכנים להתפשר על הפעולה של הכנת אוכל כאשר יש אש שנובעת מגחל חם ובוער עם הבדלים בולטים בין גודל של מנגל אחד לאחר שנמכר כמעט בכל מקום עכשיו.

עושים על האש בשטח

מה קורה כאשר רוצים לעשות על האש כאשר יוצאים כל המשפחה אל פיקניק באזור של חוף הים, או כאשר נפגשים כל החברים מהעבודה אל מפגש מגבש שבו יושבים על כסאות נוחים בפארק ושם רוצים לאכול רק בשר משובח שנצלה על האש? הרי לא כולם עורכים ארוחה על האש בשטח של המרפסת או החצר של הבית הפרטי שלהם.
בדיוק לשם כך יש כבר לא מעט דגמים של מנגל פחמים שבהם יכולים לבצע שימוש מהיר, ואותם יכולים לאחסן בצורה קלה בתא המטען של הרכב לצד שק של פחמים והרבה מאוד בשר מצונן שמוכן לצלייה. יש מנגלים קטנים שמספיקים לכל אירוע חברתי קטן, ויש כאלה אשר מגיעים עם יכולת של קיפול כדי להגיע אל הגובה שאיתו הכי נוח לנפנף עד אשר כל נתח של בשר יהיה מוכן לאכילה.

שטח רחב להכנה של המון בשר

מה עושים כשאר הכמות של האנשים אשר צפויה להגיע היא גדולה ממש? כדי שלא לתת ליותר מידי אנשים להמתין לאוכל בזמן שבו מעטים אחרים כבר נוגסים בבשר החם, יכולים מבעוד מועד להביא כמה מנגלים שעליהם כל אחד מהחברים מפקח על ההכנה הטובה של הבשר, או לרכוש מנגל פחמים מתקפל אשר מגיע עם שטח נדיב וארוך שבו יכולים לצלות כמה וכמה נתחים של בשר בו זמנית, ולחסוך באופן הזה את הזמן של ההכנה של הבשר עם ישיבה מהירה ואחידה של כל החברים אל הארוחה הטעימה.כך שמבחינת ציוד לאירועים לא רשמיים, מנגל מתקפל הוא כלי מאוד נוח ופרקטי לשימוש.
מנגל מתקפל מאפשר גם הצבה מאוד נוחה ויציבה בשטח בו רוצים לעשות על האש, וגם עם מנגנון קיפול מאוד פשוט מביא את ההכנסה של זה אל תא המטען של הרכב ביתר קלות ועם עוד לא מעט מקום אשר נשאר עבור השק של הפחמים והמארזים של הבשר. מה שנותר הוא רק לערוך את השולחן עם הסלטים, הבירות והכלים החד פעמיים עד אשר החברים יסיימו לנפנף ויגישו את הבשר הזה שהישראלים מאוד אוהבים לאכול. על האש כמובן.