החורף עבר חלף לו והנה בפתח עומד לו הקיץ הלוהט של ישראל. זה הזמן לפנות את המרפסת בכל הג’אנק שנאגר בה בזמן החורף, לנקות אבק, לרכוש איזו פינת ישיבה מפנקת או אפילו כמה ספסלי זולה, ערסל ונדנדה, לקשטם בכמה כריות צבעוניות, לארגן כמה אדניות עם פרחים צבעוניים ואולי עשבי תבלין ועוד המלצה חמה לקראת הקיץ: פרגולות למרפסת בהתאמה אישית. היום, בשל ריבוי פרוייקטי נדל״ן לשדרוג נכסים, יש יותר ויותר מרפסות בישראל מה שמעודד עוד ועוד משפחות לשדרג את המרפסת שלהם עם פרגולה מהממת.

פרגולה למרפסת לא רק מאפשרת לנו לשבת לכל אורכה של עונת הקיץ מבלי לסבול מהשמש היוקדת שכן היא מספקת פתרון הצללה מעולה, אלא היא גם משדרגת באופן בלתי רגיל את הנראות של המרפסת והופכת את האירוח ואת ערבי ה״על האש״ להרבה יותר כיפיים ונינוחים.

איך איך מתאימים פרגולה לפי הצרכים שלנו?

1. גודל המרפסת – בעבר, בכדי לבנות פרגולה במרפסות היה צורך בלא מעט אישורים ובירוקרטיות של העיריה בעיר בה אתם מתגוררים או של הרשות המקומית, אך היום כמעט כל אחד מאיתנו יכול לשדרג את המרפסת שלו עם פרגולה. יחד עם זאת, חשוב שהפרגולה תהיה במשקל המתאים למרפסת שיש לנו ולכן חשוב להתייעץ עם אדריכל שמבין בחישובי עומסים. ניתן לכסות את כל המרפסת בפרגולה או רק חלק ממנה, זה תלוי במאפייני המרפסת.
2. סוג הפרגולה – ניתן לבחור בין פרגולה שעשויה אלומיניום, פרגולה שקל יחסית להתקין והיא גם קלה מבחינת המשקל שלה או בפרגולה מודולרית לבין פרגולת עץ מלא. לכל פרגולה יש את היתרונות והחסרונות שלה, אך כאשר בוחרים, כן כדאי להתייחס לקריטריונים כמו תחזוקה, תהליך התקנה, עמידות לאורך שנים, סוג החומר – איזה אלומיניום או איזה עץ, מחיר ורק אז לקבל החלטה. היום יש פרגולות בהן ניתן לשלב מנגנון חשמלי ואז לשלוט ברמת האור שנכנסת פנימה ואף להנות מישיבה בימים קרירים יותר ואף גשומים.
3. צרכים אישיים – כדאי להתייחס לפעולות שאנו מתכננים לבצע בתוך הפרגולה בין אם זה ישיבה באוויר הפתוח בשעות הערב והיום, אירוח (כמות אנשים אותם אנו מארחים בדרך כלל), משחק עבור הילדים ועוד… בנוסף, חשוב להתייחס לאלמנטים נוספים כמו תאורה, אוורור או חימום וחימום.

לסיכום, אין ספק כי פרגולה תשדרג את המרפסת שלכם בכמה רמות, תאפשר לכם להנות מישיבה ממושכת בחוץ לאורך כל ימות השנה ולא רק בקיץ. פרגולה נותנת תחושה נעימה, חמימה וביתית גם בחוץ. כן חשוב להתייעץ עם חברה או בעל מקצוע המתמחים בהקמה ובבנייה של פרגולות לפי הצרכים שלנו כמו, למשל, חברת סוככי תבל.

עוד באתר:

ריהוט למרפסת במבצע

תאורה לבית ולגינה – כך תבחרו נכון

מדוע כדאי לצלות ירקות על הגריל?