הסתיים לו עוד יום משוגע בעבודה, הילדים כבר אחרי ארוחת ערב ומקלחות, במיטות ואתם…זה הזמן שלכם לצאת החוצה לגינה הפורחת להתיישב על נדנדת הערסל שלכם בזמן שרוח נעימה נושבת בדיוק לכיוון שלכם ולקחת כמה נשימות עמוקות… פתאום באמצע הנשימה ריח נוראי עולה ומבאס לכם את כל הרוגע… אם גם אצלכם עולים ריחות רעים מהביוב בגינה, זה הזמן להזמין ביובית.

למעשה, ריח רע שעולה מהביוב לא רק פוגע באיכות החיים שלנו ונותן הרגשה ממש לא נעימה, אלא גם יכול להוות מפגע תברואתי ולכן הטיפול בבעיה חייב להיות מיידי.

הזמנת ביובית – מה זה ואיך זה עובד?

ביובית היא בעצם שירות שמתבצע על ידי משאית שעליה יש מיכל יחסית גדול אליו שואבים מי שפכים וביוב. אל המיכל מחובר צינור שמתחבר למערכת הביוב וכך ניתן לפתוח בקלות סתימות שגורמות לכל מיני בעיות ותקלות במערכת הביוב וגם בתוך הבית עצמו בין אם זה בכיורים, באסלות או באמבטיה.

תפקידה של הביובית היא לאתר ליקויים בצנרת כמו למשל סדקים או גוף זר שגורם לסתימה כאשר הפעולה מתבצעת באמצעות מצלמה מיוחדת שחודרת לתוך הצינורות של מערכת הביוב. יש כל מיני סוגים של ביוביות בכל מיני גדלים ולכן טרם מזמינים ביובית, חשוב שהגודל שלה יתאים למערכת הביוב. למשל לחניונים או למקומות ציבוריים, כדאי מראש להזמין ביובית גדולה, אך לבית קרקע או בניין מגורים אחד, לרוב ביובית קטנה תספיק.

חשוב לעשות הבחנה בין שני סוגים של תקלות במערכת הביוב: תקלות הקשורות לכלים הסניטריים של הדירה ותקלות במערכת האינסטלציה של הבניין. במקרה הראשון, לרוב נוכל להסתפק בהזמנת אינסטלטור אך גם אם אתם לא יודעים את מקור הבעיה, כן כדאי קודם כל להזמין אינסטלטור שיבדוק האם הבעיה בתוך הדירה לפני שמזמינים ביובית.

אבחנה בין סוגי התקלות במערכת הביוב

יש הבדל גם בין תקלות נפוצות בבתים פרטיים לבין תקלות בבניינים. בבניינים יש מערכות ביוב שמכילים גם בריכת ביוב וגם בור שומן ומה שמצטבר עובר הלאה למערכת הביוב העירונית. לפעמים הבעיות נובעות מצינור האוורור, כלומר כתוצאה מסתימה שלא מאפשר לגזים להיפלט אל מערכת הניקוז. בכל מקרה, אם אתם לא בטוחים מה הבעיה, מומלץ מאוד שלא לנסות לתקן אותה בעצמכם, אלא לנסות להזמין בעל מקצוע שיסייע באיתור התקלה.

הזמנת שירותי ביובית – יתרונות

  1. איתור התקלה תוך זמן קצר באמצעות מצלמה מיוחדת
  2. פתיחת הסתימה בצורה יעילה לטווח הארוך
  3. שומרת על תחזוקה טובה של מערכת הביוב באופן כללי
  4. שירות זמין 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע